0 GO6ubUglgu0ia94

Bacadaki Ceset Vakası: Joshua Maddux

Joshua Maddux'un kaybolması

Joshua Maddux, 9 Mart 1990 tarihinde Colorado Woodland Park’ta hayata geldi. Özgür bir kişiliğe sahip olan Maddux müzik yapmaktan çok hoşlanırdı. Ayrıca okulda çok başarılı bir öğrenciydi. Okul arkadaşları tarafından sevilen bir insandı. Anne ve babası ayrılık kararı aldıktan sonra Joshua, babası ve iki kız kardeşi ile beraber yaşamaya başladı. 2006 yılında depresyona giren kardeşi 18 yaşındayken intihar ederek hayatına son verdi.

12781605

8 Mayıs 2008 tarihinde Joshua Maddux, yürüyüş yapmak için evden ayrıldı. O zamanlar doğa ile iç içe olduğu için sürekli yürüyüşe çıkardı. Fakat uzun süre eve dönmeyince evdekiler şüphelenmeye başladı. Babası günlerce gelmesini bekledi fakat uzun bir süre dönmeyince polisi arayıp kayıp ihbarında bulundu.

Arama çalışmaları

Polisler tarafından arama çalışmaları aylar sürdü fakat Joshua’nın nerede olduğu bir türlü bulunamadı. Bölge polislerinin ilk düşüncesi, kardeşi yaklaşık 2 yıl önce intihar ettiği için psikolojik olarak etkilenip evi terk etmesi ya da Joshua’nında intihar ettiğiydi.

Joshua Maddux, çevresi tarafından çok sevilen bir insandı. Arkadaşları onun kendisine zarar verme ihtimali olduğunu hiç düşünmüyordu. Joshua’nın bilinen bir psikolojik hastalığı, zararlı madde kullanımı ve düşmanı yoktu. Tüm bunlardan çıkan sonuca bakarsak kendisine zarar verme olasılığı yoktu.

0 GO6ubUglgu0ia94

Tahtadan Ev

Evlerinin 2 blok ötesinde Chuck Murphy’e ait olduğu bilinen bir kulübe bulunuyordu. Zamanında içki ve yemek mekanı olarak kullanıldı. 2005 yılından sonra depo görevi gördü.

6 Ağustos 2015 tarihinde Murphy, evini geliştirmek için yıkmaya başladı. Sıra bacaya geldiğinde durmak zorunda kalınıldı çünkü bacanın içinde mumyalanmış bir insan vücudu vardı. Hemen polis arandı. Adli tıp gelince cesedin kimliğini teşhis etmek için cesetin diş kayıtları kullanıldı. Sonuçlar açıklanınca herkes büyük bir şaşkınlığa uğradı.

Bacada bulunan ceset Joshua Maddux’a aitti. Otopsi sonuçlarına göre vücudunda herhangi bir yara izine, kırık kemiğe, bıçak veya kurşun yarasına rastlanılmadı. Tamamen doğal ölüm olarak gözüküyordu.

20151019 1444341988 4fc3p1 1

Ölüme ait şüpheler

Adli tıptan Al Born, Joshua’nın ölümünün yüksek ihtimalle hipotermi olduğunu söyledi çünkü o tarihlerde hava -6 dereceyi görüyordu. Ölümü kaza olarak kayıtlara geçti.

Born’a göre yaklaşık 150 kg ağırlındaki Joshua Maddux bacadan aşşağı inerken sıkışıp orada mahsur kaldığıydı. Fakat Murphy böyle birşeyin olduğunu reddediyordu. Murphy evin bacasına hayvanların girmemesi için büyük bir inşaat demiri taktırmıştı. Yani söylediklerine göre bacadan bir kişinin girmesi imkansızdı. Fakat ceset bulunduğu sırada suç mahallinde inşaat demiri bulunmadı. İnşaat demiri daha önce sökülmüştü.

Ayrıca Joshua Maddux’un ceseti bulunduğunda üzerinde sadece gömleği vardı. Geri kalan kıyafetleri katlanmış kenarda duruyordu. Tüm bunlara rağmen ölüm nedeni “Kazayla ölüm” olarak kayıtlara geçti.

maddux2 1

Olası şüpheli

Bir süre sonra polis bir ihbar aldı. Joshua’nın Andrew Richard Newman adlı kişiyle beraber olduğu görülmüştü. Andrew Richard Newman daha önce bir kişiyi bıçaklayarak öldürüp cesedini fıçıya tıkmıştı. İhbar eden kişi sadece gördüğünü söylemedi aynı zamanda Joshua adlı kişiyi öldürdüğünü iddia etti. Fakat bu ihbardan bir sonuca ulaşılamadı.

zz
Joshua Maddux’un ablası Kate Maddux, hem anma töreninin masraflarını karşılamak hem de kaybolan kişileri bulmak için bir bağış kampanyası yürütüyor. Gelen paralar hayır kurumlarına bağışlanıyor.

ViceSide.com

Yorumlar

  • zeynep

    Elinize sağlık çok güzel olmuş. Bu tür olayları sizin akıcı yazınızla okumayı özlemiştik, bir daha arayı bu kadar açmayalım :)

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir