Betty ve Barney Hill: Gizemli Uzaylı Kaçırma Vakası

1961 Eylül’ünde, Betty ve Barney Hill isimli Amerikalı çift, Delsey adındaki sadık köpekleriyle birlikte tatil dönüşünde New Hampshire’da sıra dışı bir deneyim yaşadılar. Aralarında kırmızı ışıklar saçan bir cisim belirdi ve ardından tuhaf bir gizemle dolu yolculukları başladı.

Bu olay, insan kaçırma veya alıkoyma iddiasıyla bilinen ilk vakalardan biriydi ve kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Medyada geniş yer buldu ve insanların ilgisini çekti. İlginç olan, bu çiftin yaşadığı deneyimin, tarih boyunca bilinen ilk UFO insan kaçırma vakası olmasıydı.

Olayın başlangıcı, çiftin araçlarının önünde veya arkasında kırmızı ışıklar saçan bir cisim görmesiyle oldu. Barney, aracını durdurarak cismin yakınına gidip dürbünle incelediğinde, içinde 10-12 uzaylı formunda varlık gördüğünü iddia etti. Bir “biip” sesi duyarak panikleyen Barney, aracına dönüp kaçmaya başladı. Ancak, köpeklerinin arka koltukta ürkmüş bir halde olduğunu fark ettiği anı takiben, tam iki saatlik bir zaman dilimi tam bir gizemle doluydu.

 

s 05be36013b62cdcafc15ec4d43f7695b64626193.jpg

Eve döndüklerinde, çiftin kendilerine geldiklerini fark etmeleri iki saat sürmüştü. Evde, tuhaf davranışlar sergileyerek anlam veremedikleri hareketlerde bulundular. Barney, aynada cinsel organını incelemeye başladı, Betty ise anlamsızca kapıyı tutuyordu. Her ikisi de genç olmayan, yaşları 40’larındaki normal insanlardı ve uyuşturucu madde bağımlısı değillerdi.

Barney postacıydı, Betty ise sosyal hizmetlerle ilgileniyordu. İkisi de bunamış değildi. Ancak, bu deneyimden kurtulabilmek için sürekli banyo yapmaya ihtiyaç duydular. Olaydan sonra, yaşadıkları tuhaf deneyimi hatırlayamadılar ve betty’nin elbisesinde pembe lekeler olduğu fark edildi.

Betty, yaşadıklarını bir arkadaşına anlattı, sonra da olay araştırılmak üzere ilgili birime havale edildi. Ancak, her gece kabus görmeye başladı. Bu kabuslar, o küçük, gri, büyük ve siyah gözlü varlıklardan bahsediyordu.

655b1c60 3266 4889 bec7 dc2f818d0758.jpeg
Betty ve Barney Hill

Uzun yıllar boyunca devam eden bu kabus süreci, çift için dayanılmaz hale geldi ve bu bastırılmış durumu açığa çıkarmak için hipnoz altına girmeye karar verdiler. İlk hipnoz oturumları, olaydan yaklaşık iki buçuk yıl sonra gerçekleşti.

Hipnoz seanslarında, Betty’nin göbeğine uzun bir iğne batırıldığını, ellerine ve dişlerine tıbbi müdahaleler yapıldığını, iletişim biçimlerinden ve küçük gri varlıkların liderinin kendisine gösterdiği bir yıldız haritasından bahsettiği belirtildi. Barney ise kendisiyle telepatik iletişim kurulduğunu iddia etti.

Bu olay, gizli tutulmaya çalışılsa da, basına yansıdı ve büyük ilgi gördü. Çift, yaşadıklarını çizimlerle ve betty’nin anlattıklarıyla kamuoyuyla paylaştı.

D1klGXY6guSgNJgD 637647209941439934

Olayın doğruluğunu savunan olaylar

Betty Hill’in karnına yapılan iğne gelecekte keşfedilen hamilelik testi için yapılan iğneyle aynı.

Betty’nin elbisesinde bulunan pembe lekelere test yapıldı ve biyolojik madde olduğu tespit edildi.

Betty’nin çizdiği yıldız haritası ilerleyen yıllarda keşfedilen zeta reticuli yıldız sistemi ile aynıydı.

 

Olayın yalan olduğunu savunan olaylar

Betty’nin kız kardeşi yıllar önce ufo gördüğünü söylemiş, bu olay Betty’nin bilinçaltına yerleşmesini sağlamıştır.

Betty’nin elbisesi test için alınıp uzun yıllar sonra test sonuçları çıkmıştır. Bu süre zarfında nerede muhafaza edildiği, nereden test alındığı gibi soruların cevapları yoktur.

Olayın yaşandığı saatlerde uçan nesneye rastlanmamıştır.

Yorum Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir